-

klon

Wybory i ekonomia

Przed paroma dniami, w jednym z komentarzy napisałem, że notkę popełnię o wpływie ekonomi na obecność w rządzie „gowinów i glińskich”. Dobrze się stało, że możliwości zabrakło na wcześniejsze jej napisanie. Czas przyniósł spokój, a ten - inne podejście do tematu.

O ekonomii w sposób pośredni napiszę. A zacznę od stwierdzenia, że Polska jako kraj (a zarazem jej rząd) pozbawiona jest podmiotowości. Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do możliwości „samostanowienia” niech przypomni sobie Konferencję Bliskowschodnią w Warszawie z lutego br. Dlaczego w biznesie miały by działać inne mechanizmy? Ostatnie 30 lat w polskiej gospodarce ( polska gospodarka – istnieje jeszcze taki zwierz?) wyraźnie pokazuje kto pracuje, a kto korzyści z tej pracy czerpie. Ktoś, kto chce aby taki stan rzeczy trwał bez zakłóceń, „swoich” ludzi jako kontrolerów wyznaczy. Zadaniem tychże jest, aby „przypadkiem” zmiany na korzyść obywateli polskich nie nastąpiły. Stąd „gowiny i glińskie”. Jakże łatwo jest dyscyplinować poprzez finansowe naciski nie muszę chyba tłumaczyć. Zważywszy że obecny rząd sporo obietnic złożył finansowych, to przykrym byłoby gdyby polskie obligacje sprzedawać się przestały.

Dodajmy zatem konsekwencje prawne jak i ekonomiczne wstąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej, co ją głowy państw zamieniły w Lizbonie w Unię Europejską, a zobaczymy wtedy jakie są realne możliwości decyzji rządu w Warszawie. Polski rząd /prezes?/ podjął decyzję o sojuszu z USA co automatycznie powoduje konflikt z UE / Niemcami/. I są tego określone konsekwencje. Dołóżmy jeszcze próbę kradzieży poprzez ACT447...Fajnie, nie?

Sugeruję zatem, aby zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy obecnej władzy zastanowili się przez chwilkę, czy dokonana przez nich ocena działań obecnej ekipy uwzględnia „szerszy kontekst”. Przy okazji dodam, że zbliża się moment, w którym próba sił pomiędzy USA i Chinami wyłonić może nowy porządek świata. Polska ze swym położeniem jest …..na środku skrzyżowania - zróbmy choć jeden nieodpowiedni ruch, a ……

W zasadzie to było by wszystko, gdyby nie pewne stwierdzenie w komentarzach Bendixa o „kreciej robocie”? A może „zadaniowaniu” niektórych komentatorach pojawiających się na SN? Leniwym dziś i nie będę sprawdzał szczegółów. Mam podejrzenia co do „osoby, więc pozwolę sobie wrzucić fragmenty / na prawach cytatu / z wcześniejszego okresu twórczości. Czy takie teksty można uważać za niewłaściwe? Czy tak pisałby „kret”?

Autor poniższych fragmentów podany jest na końcu notki.

 

1. Pomyśleliście pewnie, że szydzę trochę. (...) Nie ma się co boczyć i zżymać, trzeba powiedzieć jak jest. Jeśli Giuliani przyjeżdża do Polski, żeby się spotkać z Lejbem Fogelmanem, a przy okazji z prezesem, to znaczy Fogelman jest ważniejszy. A skoro jest ważniejszy od prezesa, to może być tylko królem, bo niby kim miałby być?

Popatrzmy teraz na lokalną hierarchię. Mamy całą jawną strukturę państwa, a i tak wiemy, że najważniejszy jest prezes. Mamy środowiska wpływające na opinię, które właśnie, dzięki nowej nominacji na króla odchodzą w przeszłość. Nie mogą się z tym pogodzić i robią różne szopki. Nowy król jednak nie zaprząta sobie nimi głowy, od takich spraw jest prezes, rząd i prezydent, marszałkowie sejmu i inni ludzie, których lansują i opisują nowe środowiska kształtujące opinię czyli nasi. Ich rolą jest utrzymanie tej fikcji, pielęgnowanie jej, pucowanie, chuchanie i dmuchanie. Wszystko po to, by lud się nie zorientował jak sprawy mają się naprawdę.”

2. Wszyscy chcą, żeby wyjaśniać afery III RP, żeby pokazywać jak Wałęsa sprzedał Polskę, żeby tłumaczyć ludziom nowe ustawy. Jednym słowem wszyscy chcą, żeby im podnieść samoocenę i poprawić samopoczucie, poprzez pognębienie złodziei i aferzystów. Postulat ten jest moim zdaniem dziecinny i całkowicie demaskujący wyborców PiS. Ludzie ci nie mogą wyjść poza narzucone im okoliczności, nie potrafią myśleć w perspektywie dłuższej niż rok. Jeśli bowiem idzie o demaskacje, wszystkie najważniejsze już zostały dokonane, przy udziale wymienionego tu Grzegorza Brauna. Już wiemy, że Wałęsa to Bolek, nie wiemy za to całej masy innych rzeczy, które i za tej ekipy nie zostaną poruszone. (…)

Telewizja ma misję i ta misja musi być realizowana na bardzo wysokim poziomie, to zaś zależy od budżetów. Czy ktokolwiek tam rozumie, że teraz, nie później nie za dwa lata, należy produkować programy o kulturze polskiej z zastosowaniem najnowocześniejszych technik i najlepszych fachowców. Nie sądzę. Na razie mamy zwolnienia. Bardzo dobrze, bo im się należało. Potem będziemy przez rok gadać o tym jak Wałęsa sprzedał Polskę, a opozycja będzie z kolei mówić, że PiS niszczy legendę Solidarności. Po roku Kurski, Rachoń i reszta zorientują się, że nie mają nic w rękach. I wtedy przyjdzie do nich Terlikowski i pokaże swoją nową książkę o tym jakim złem jest aborcja. I oni mu tę książkę zaczną lansować w prime time. A jak ktoś zwróci uwagę, że to gniot i śmieć, to mu powiedzą, że jest mordercą nienarodzonych. Nigdy, podkreślam, nigdy przy tym sposobie postrzegania okoliczności nie wyskoczymy na wyżej. Mowy nie ma. Dojdzie do tego, że sami „nasi” zaczną modlić się o klęskę PiS bo zacznie im ciążyć odpowiedzialność, którą na siebie wzięli, a której nie potrafią udźwignąć.”

3. Ktoś tę piękną konstrukcję umieścił wczoraj na blogu, a ja ją tu dziś powtarzam. Chodzi oczywiście o Gowina, drugiego z moich ulubionych ministrów w nowym rządzie. Mogliśmy wczoraj przeczytać w portalu Karnowskich, że tenże minister za nic nie chce naruszać autonomii wyższych uczelni, albowiem jest ona dla niego wartością świętą. A dlaczego to miałby ją w ogóle tykać? Bo ludzie zgłaszają się do niego z postulatem, żeby wyruszył na krucjatę przeciwko dżenderom i zniósł ich w jednej, zwycięskiej bitwie. On zaś mówi – „nie lzija towariszczi”, autonomia wyższych uczelni na tym ucierpi.
Ktoś mógłby przypuścić w tym momencie, że Gowin to idiota, ale byłby w błędzie. Pan minister to spryciarz i doskonale wie, że przyszłość może być zaskakująca dla wszystkich, nie widzi więc powodu, by się jakoś szczególnie narażać teraz, w dodatku ludziom, którzy dzielą pieniądze. Zanim bowiem mój drugi ulubiony minister złożył tę wstrząsającą deklarację dotyczącą wyższych uczelni, wyłożył nam prawdę przed oczy, czy jak kto woli kawę na ławę. Powiedział, że kiedyś marksizm-leninizm narzucany był akademii odgórnie przez partię, a dziś fundacje i różne inne organizacje urządzają za pomocą pieniędzy życie tejże akademii oddolnie. I dopiero w tym miejscu rzekł, że ta autonomia jest święta.
Myślę, że bezczelność Gowina to są jakieś Himalaje. Jak on mógł coś takiego powiedzieć? Na naszych oczach ludzie przerabiający mózgi dzieci na papkę i konstruujący kolejny hermetyczny obszar komunikacji, na który w teorii wstęp będą mieli wtajemniczeni, co poznali wszystkie arkana i aspekty, w praktyce zaś najbrutalniejsze pedały co donoszą gdzie się da, a Gowin mówi o autonomii uczelni? Czy on się dobrze czuje? Porównuje fundacje lansujące dżender do PZPR, a potem gada o autonomii? Z kogo on robi wariata? Z premier Szydło chyba i z prezydenta Dudy, bo nie z nas, to pewne.”

4. Te same przeczucia mam jeśli idzie o triumf, którego akuszerami byli Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda, a położną przy tym porodzie była Beata Szydło. Obawiam się, że zostanie ów triumf, jak zawsze zamieniony na stare szmaty i pocięty na kawałeczki, żeby dla każdego starczyło.”

5. Wczoraj w nocy dowiedziałem się, że Mateusz Morawiecki został premierem, a dziś z rana przeczytałem tekst Toyaha o przemyślnych planach Jarosława Kaczyńskiego związanych z Morawieckim właśnie. Od razu mi się zrobiło gorzej. Dziewczęta i chłopcy, możecie mi nie wierzyć, ale Mateusz Morawiecki to jest ten pan, który chce zastąpić na stanowisku p.o. króla Polski Lejba Fogelmana.

6. Prezydent nie zdegraduje Jaruzelskiego, ani nikogo poza nim, a na Powązkach nie dojdzie do żadnego sprzątania, poza tym zwyczajnym, związanym z grabieniem liści. Nie o to, bowiem chodzi, celem jest zgoda pomiędzy wszystkimi frakcjami obozu socjalistycznego oraz wspólna zaduma nad Polską. Dlaczego tak? Bo kiedy już do tej zgody dojdzie i tę zadumę będziemy mogli obejrzeć na telebimach, jasne już dla wszystkich będzie, że o żadnych istotnych zmianach nie ma mowy, a ci państwo, co tak mądrze gadają, nie mają żadnych możliwości decyzyjnych. Nie mogą nic. Cała władza jest poza nimi. Gdyby było inaczej natychmiast znów skoczyliby sobie do gardeł. Mają za to święty spokój i dożywotnie pensje dla siebie i rodziny, mają także pewność, że póki będą się trzymać ustalonej narracji nic złego im się nie stanie. Byle tylko gadali, gadali, gadali….

7. I teraz konkluzja. Żeby dociec prawdy i walczyć o nią, nie wystarczy jedynie siedzieć przed komputerem i klikać. To się nie uda w ten sposób. Zawsze nas wkręcą. Trzeba wyjść na świat Boży i własną osobą oraz słowem żywem, a bywa, że i czynem zdecydować o kwestiach ważnych.To co, idziemy na wybory ?

Rozwiązanie: fragmenty tekstów Coryllusa ze strony: coryllus.pl:

1. Lejb-fogelman-nowym-krolem-polski; 2. Dziadku-opowiedz-jak-walesa-polske-sprzedal; 3. Minister-nieuki-i-szkodnictwa-wyzszego; 4. O-niezaleznosci-i-prawdzie; 5. Dramat-trzezwych-entuzjastow-2; 6. O-zgode-miedzy-socjalistam; 7. Glowa-herostratesa.tagi:

klon
7 kwietnia 2019 10:07
57     1754    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @klon
7 kwietnia 2019 11:12

Czekałam na ten tekst. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @klon
7 kwietnia 2019 11:22

Moim zdaniem "nacisk" na Moskwę jest powodowany grą geostrategiczną, w której dąży się do  wymuszenia  określenia się włdz Rosji, po której ze stron w przypadku gorącego konfliktu Atlanci - Chiny,  Rosja  opowie się. Dopóty ta kwestia  nie będzie "dokręcona", taki  konflikt nie wybuchnie.

Oczywiscie, taktyką Kremla jest granie na czas, możliwie najdłużej jak się da, a upływ czasu  gra na korzyść Chin (nastepuje drastyczne zmniejszanie dzielącego ich dystansu w zakresie zbrojeń). Atlanci zdają sobie z tego sprawę i podejmują rozmaite działania mające Rosję "zniechęcić" do wyboru innego, jak alians z Zachodem. Stąd rozmaite sankcje i aranżowanie prowokacji dla ich kontynuowania i nasilania (zestzrelenie malezyjskiego  samolotu nad Ukrainą, operacja ze  Skripalami,  itp.). czyli takie pokerowe podbijanie stawki "w ciemno", z nadzieja ze w pewnym momencie partner nie wytrzyma i powie "pas'.

Pozyjemuy, zobaczymy.

 

 

zaloguj się by móc komentować

smieciu @klon
7 kwietnia 2019 11:27

Zawsze mnie dziwiło że można czytać coryllusa i głosować na PiS. Tym bardziej mnie dziwiło że kiedy ja (czy ktoś inny) ostro pojedzie po PiSie w tym miejscu to okazuje się to takie problematyczne. A już najbardziej mnie dziwi że ktoś musi (czasem np. ja) pisać te antypisowskie teksty jakby było coś jeszcze do napisania w tym temacie :)

Jest tak jak pisze autor: Polska jest pod czyimś zarządem. Ile tu się coryllus rozpisuje o tym jak ważny jest pieniądz, jak ważne są różne personalne układy, jak ważne są różne niejawne znajomości z ludźmi mającymi pieniądz, środki nacisku. Ale nagle w jednej chwili przestaje to mieć znaczenie gdy jest mowa o PiS!

Kiedy mamy do czynienia z partią politycznych odpadków, które nie mają żadnych pieniędzy ani żadnych wpływów (ni w mediach ni gdziekolwiek indziej: wojsku, służbach, biznesie) ani układów. Przeciwnie! Przecież oni mogą tam mieć tylko wrogów. I teraz mamy wyborcę PiS, który uważa że ta garstka ludzi, bez żadnego zaplecza, bez żadnych atrybutów władzy będzie coś w stanie zmienić. Bo?

Chyba dlatego że jednak liczą na jakieś układy... Tylko jakie? Jakie układy może mieć Gliński? Gowin, który bez przerwy lata do Tel-Awiwu? Kaczyński, żyjący w odosobnieniu, który spotyka się z amerykańskim odpadkiem zwanym Guliani? A może liczą na Morawieckiego?

W sumie.. Ten ma układy, dokładnie takie same jakie mieli członkowie rządów PO. Cała nadzieja więc w Morawieckim, który zasadniczo nawet nie jest z PiSu... Co przy okazji stawia pytanie: czym jest PiS? Gowinem? Morawieckim? Brudzińskim? Mnie to zawsze ciekawi. Ale wracając do Morawieckiego. Został premierem dokładnie tak jak tego można oczekiwać w jakiejś republice bananowej. Ot nadeszła pora na „zmiany” (zawsze i wszędzie nadchodzi taka pora), ale ugrupowanie, które ma objąć „władzę” jest kompletnie nieudolne, nie ma żadnego zaplecza, nie ma o niczym pojęcia (zwłaszcza w kwestii współczesnego pieniądza)  więc trzeba dać im kogoś, kto będzie pchać ten cyrk zgodnie z wytycznymi zarządu.

Mateusz pasuje jak ulał to tego obrazka. Niczym przykładowo Sikorski (ale poważniej) odebrał odpowiednie wykształcenie (czytaj instrukcje) na Zachodzie, więc nadaje się na przewodnika tego bajzlu. Morawiecki ma układy (czyli ktoś mu te wszystkie ustawy pisze i wdraża bez większego problemu), więc „zmiana” zostaje przeprowadzona bezboleśnie. Zwłaszcza dla członków dotychczasowego Układu. Mamy więc w Polsce zmianę przeprowadzaną wzorcowo. Dokładnie tak jak to można oczekiwać od pilnego ucznia Mateusza Morawieckiego.

Którego zadanie jest proste: Kontynuacja Planu Balcerowicza. Trzeba podpisać CETA. Trzeba zgodnie z balcerowiczowskim dogmatem tworzyć coraz bardziej sprzyjające warunki dla obcych inwestorów. Przy okazji wprowadzając kolejne mechanizmy kontroli i biurokracji. JPK i całe oprogramowanie, je analizujące (kto je napisał?, kto ma te dane) to narzędzie totalnej kontroli. Ten kto ma te dane ma całą wiedzę o twoim biznesie. Może łatwiutko przejąć twoje przedsiębiorstwo sukcesu wprowadzając drobne zmiany w prawie. Można łatwo sterować całymi branżami itp. Bo to jest właśnie ta idea. Absolutny centralizm. Ile mleka ma być produkowane, ile ludek ma zarabiać (nie za dużo bo po co itp.) Lud tubylczy jest dokładnie opisany, zanalizowany, banalny do sterowania za pomocą prostych bodźców.

A wszystko przy poklasku tego ludu. Któremu wystarczyło dać (co za absurd, skoro rząd nic PiS nic nie posiada) trochę kasy i przestaje się liczyć idea, wszelkie te naprawdę istotne rzeczy, które Morawiecki przepycha w naszym kraju. Przy czym może przypomnę że pierwsze zmiany w kwestii rodziny i rozdawania kasy miały miejsce jeszcze za PO kiedy powstała Karta Rodziny (czy coś takiego) z jej ulgami. Już wtedy zaczęto wdrażać ten „socjalizm”. Ale ktoś doszedł do wniosku że Polska z PiSem na sztandarach będzie się do tego nadawać lepiej. I faktycznie. Miał rację.

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @smieciu 7 kwietnia 2019 11:27
7 kwietnia 2019 12:16

No dobra, kaczki nie sprawdziły się, bo susza.

Zatem jaka alternatywa?  Gęsi?
A jgdy  przyjdzie powódź?

zaloguj się by móc komentować

klon @Maryla-Sztajer 7 kwietnia 2019 11:12
7 kwietnia 2019 12:33

Pani Marylo,
To w zasadzie "jedno zdanie". Gdyby dogębnie temat opisać...książka powstajnie.
Ide na dłuuuugi spacer. 
Życzę wszystkim Udanej Wolnej ( od niedawna dla wielu )  Niedzieli :-)

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @klon 7 kwietnia 2019 12:33
7 kwietnia 2019 13:00

To nie jakieś poganianie...Po prostu dziś zaczyna się festiwal bethowenowski..I tam utonę w słuchaniu i dyskusji. Trudno mi by mi było tutaj tak śledzić dokładnie. Aż takiej podzielnosci uwagi nie mam..

Miłego...

 :)

.

 

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @klon
7 kwietnia 2019 13:17

Strzal w dziesiatke. Duzy Plus.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @klon
7 kwietnia 2019 15:45

1 tom Najlepszych kawałków Coryllusa wraca, kiedy już wszystko, pod ręką, przeczytane, lub kiedy jestem w podróży. 

zaloguj się by móc komentować

Paris @smieciu 7 kwietnia 2019 11:27
7 kwietnia 2019 16:21

Calkiem niezly ten Pana komentarz...

... ale  DRASTYCZNIE  przecenia Pan  te  ODPADY  zalegajace w PiS,  jak rowniez ten  ZONT...  oni wszyscy nadaja sie juz  tylko...  NA  SMIETNIK  !!!

 

zaloguj się by móc komentować

klon @adamo21 7 kwietnia 2019 15:45
7 kwietnia 2019 16:52

Za "1tom Coryllusa" dziekować należy  bendixowi :-). Sprowokował mnie do ponownego wyboru ?

zaloguj się by móc komentować

klon @Paris 7 kwietnia 2019 16:21
7 kwietnia 2019 16:53

Z tym śmietnikiem.....to niech decyduje historia

zaloguj się by móc komentować


klon @stanislaw-orda 7 kwietnia 2019 11:22
7 kwietnia 2019 17:08

Rosja flirtuje i z Niemcami i Chinami. Netanyahu bywał w zeszłym roku w Moskwie prawie co miesiąc. 
A Polska -  przyjeliśmy opcję na Usrael i Trójmorze. Jeśli Trójmorze będzie pomyłką, lub Chinole "wygrają" przepychanki. to Usrael zwinie się "do sienie" na kontynent am My .....
." Boże, miej nas w swojej opiece" i inne modlitwy nam pozostaną.

Tak, my wpływu nie mamy. Czekajmy 

ps. Ale gdyby przyjąć opcję EU to kulturowo ( i ekonomicznie ) znikamy jeszcze szybciej.....
 

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @klon 7 kwietnia 2019 16:52
7 kwietnia 2019 17:09

Dziękuję bendixowi, i nie tylko jemu!

zaloguj się by móc komentować

Paris @klon 7 kwietnia 2019 16:53
7 kwietnia 2019 17:11

A niby dlaczego historia... i co to za zwierz ta cala "historia",  ze ma o czyms/kims decydowac  ?!?!?!

Czy ja juz nie mam prawa decydowac o tych sprzedawczykach i zaprzancach  ??? 

 

Oni wszyscy na smietnik i ogolnie WON  !!!

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Paris 7 kwietnia 2019 17:11
7 kwietnia 2019 20:15

a co w takim razie wokół nas? mamy kartki wyborcze w rekach i możemy w takich sytuacjach 'sterować'; łatwiej jest adaptować PiS niż resztę 'patologii'; poza tym stara zasada: wrogów należy na siebie 'nastawiać', zatem teraz PiS bo poza PiSem nie ma siły zdolnej do konfrontacji na obecnym etapie, i nikt powstawaniem nowych sil w RP nie jest zainteresowany, a juz smieciu szczegolnie; żyjemy pod okupacją i PiSem czy nie PiSem tego nie zmienimy

zaloguj się by móc komentować

Vester @qwerty 7 kwietnia 2019 20:15
7 kwietnia 2019 20:29

Brzmi jak manifest beznadziei. Naprawdę nie widzi Pan innych opcji? Przypominam, że nie jest Pan politykiem. Ma Pan komfort postępować moralnie, bez zasłaniania się mniejszym złem. Nie musi Pan głosować na złodziei czy sprzedawczyków. Ani biec na barykady z butelką benzyny. W dobie wszechobecnych kłamstw kompas moralny to jedyne narzędzie nawigacji, jakie nam pozostaje.

zaloguj się by móc komentować

smieciu @Vester 7 kwietnia 2019 20:29
7 kwietnia 2019 20:52

Właśnie. Na początek weźmy sobie do serca maksymę Orwella ;)

W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym

Nie trzeba odrazu zaraz na barykadach latać z butelką benzyny. Choć jestem pewien że skoro tego nie zrobimy to staniemy przed koniecznością jeszcze bardziej zniechęcających czynów. Ta gra to coś więcej niż jakiś tam PiSik. Który zdaje się nie dawać podstaw do radykalnych działań. W pewnym momencie ktoś jednak usunie te dekoracje, fałszywe malunki, tanie pieniądze a wtedy...

zaloguj się by móc komentować

Paris @qwerty 7 kwietnia 2019 20:15
7 kwietnia 2019 21:01

Pardon Qwerty...

...  ale ja sobie wyobrazam zycie w Polsce bez PiS'u  i pozostalej reszty tej "patologii"... i to dobre zycie... wystarczy wrocic do Pana Boga i Jego 10 przykazan.

zaloguj się by móc komentować

klon @Vester 7 kwietnia 2019 20:29
7 kwietnia 2019 21:05

>>>Kompas moralny to jedyne narzędzie nawigacji<<< 
Bezapelacyjnie prawdą to jest dla najważniejszej dla człowieka sprawy do załatwienia na "łez padole" - Zbawienia!

Gdy próbujemy w świecie doczesnym korzystać z tegoż kompasu postępując moralnie pojawiają się problemy ze skutecznością. Proszę nie zaprzeczać. Zły podejmie działania gdzie człowiek moralny się zatrzyma.  Trudny do problem i nie jeden mąż stanu "upadł" z tego powodu.
Jak napisał orjan - "pomyślmy o optymalizacji".  Godne uwagi. 

Przyszło mi do głowy myśl taka: stwarzać warunki, w których nie tylko my sami dostąpimy Zbawienia ale i taką szansę stworzyć bliźniemu, który po nas przyjdzie.

zaloguj się by móc komentować

zkr @Vester 7 kwietnia 2019 20:29
7 kwietnia 2019 21:07

no wlasnie kompas moralny wskazuje nam, ze musimy isc w takim merunku aby nie dopuscic do wladzy obecnej opozycji

zaloguj się by móc komentować

zkr @zkr 7 kwietnia 2019 21:07
7 kwietnia 2019 21:10

mialoby byc: kierunku

zaloguj się by móc komentować

klon @smieciu 7 kwietnia 2019 20:52
7 kwietnia 2019 21:12

....a wtedy....
Jakie są propozycje? Rewolucja permanentna? 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @zkr 7 kwietnia 2019 21:07
7 kwietnia 2019 21:20

Nie, nie. Kompas moralny mówi nam, że mamy nie iść na wybory lub zagłosować na jakąś prawicową kanapę, która ma marne szanse choćby tylko na przekroczenie progu wyborczego, o rządzeniu już nawet nie wspominając. A że skorzysta na tym właśnie obecna opozycja to detal, który nas nie wzrusza, gdyż patrzymy na to z pozycji moralnej wyższości nakazującej nam w pierwszej kolejności odsunąć od władzy PiS, gdyż nie dorósł on jednak do naszych może i wygórowanych, ale za to szlachetnych, czystych oczekiwań. 

 

zaloguj się by móc komentować

klon @Paris 7 kwietnia 2019 21:01
7 kwietnia 2019 21:27

Którą to "10+"  - po odsunięciu PiS'u -  wprowadzi bez szemrania Koalicja Europejska ?
Zastanówmy się może, jakie mamy "narzędzia" wpływania na PiS, gdyż tak jak sugeruje qwerty, "tu" jest jakaś nadzieja.

zaloguj się by móc komentować

Paris @klon 7 kwietnia 2019 21:27
7 kwietnia 2019 21:35

Prosze bardzo...

... ale niech juz sie Pan zastanawia beze mnie... ja nie mam czasu na takie glupoty  !!!

zaloguj się by móc komentować

zkr @przemsa 7 kwietnia 2019 21:20
7 kwietnia 2019 21:36

XX wiek byl pelen przykladow tego co sie moze zdarzyc gdy rzeczywistosc nie chce dorosnac do szlachetnych, czystych oczekiwan...

zaloguj się by móc komentować

zkr @zkr 7 kwietnia 2019 21:36
7 kwietnia 2019 21:40

P.S. zaczynam sie bac gdy idealisci zaczynaja mieszac sie do polityki...

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @smieciu 7 kwietnia 2019 11:27
7 kwietnia 2019 22:20

Chyba dlatego że jednak liczą na jakieś układy... Tylko jakie? Jakie układy może mieć Gliński? Gowin, który bez przerwy lata do Tel-Awiwu?

Zapewne chodzi temu, 'który bez przerwy lata' o odpowiedni zapach stajni. Tel-Awiw to hebrajska licentia poetica tytułu książki napisanej przez Theodora Herzla Altneuland.

Tam w tym staro-nowym-kraju położonym hen daleko a zarazem tak blisko, tam panuje demokracja, wybory, rozterki z cyklu warto nie warto, krzyżyk tu czy może jednak tam.

W jednym ze spotów wyborczych jest subtelny powrót do starych sprawdzonych momentów. Mówiąc prosto jest odczuwalna potrzeba powrotu do dobrze zorganizowanego państwa. "Czegoś na wzór Rzymski."

Fascynacja dobrze zorganizowanym państwem łamie bariery. Piękna pani minister z wdziękiem śródziemnomorskim sięga po perfumy 'Fascism'.

Czy to ideologiczny fanatyzm czy polityczny trynd na sprawdzoną markę? Trudno połapać się z tą bliskowschodnią ezoteryką.

Odczytać gest jako zapowiedź, że Tel Awiw zmierza do sprawdzonych ale na mijającym etapie porzuconych namiarów?

Zamiarem globalnym jest wyciskanie uniwersalnego lepiszcze dla pobitych demokratycznych garów? Zatem: Ratuj się kto może?

Nie wiem czy być za czy wręcz czychać z koktajlem 'Molli' na rozstaju dróg?

zaloguj się by móc komentować

syringa @Paris 7 kwietnia 2019 21:35
7 kwietnia 2019 22:33

"Wspanialy" wpis -tu jest kwintesencja tego myslenia.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @przemsa 7 kwietnia 2019 21:20
7 kwietnia 2019 22:35

Jeśli pijesz do mnie, to ja nie zamierzam odsuwać PiS od władzy. Mierzi mnie bezwarunkowe poparcie, jakie tu widzę, ze strachu przed tą żałosną opozycją. Tak szczerze, to chciałbym, żeby poparcie dla PiS (czy kogokolwiek innego) zaczęło być zależne od kwestii merytorycznych, oraz, równie ważnych, personalnych. Chodzi mi o to, żeby Prezes przestał otaczać się i promować zwykłe kanalie, żeby się rozejrzał po tym pięknym, trzydziestoparomilionowym kraju i znalazł ludzi, którzy mogą coś z siebie temu krajowi dać, any poczuł na karku gorący oddech wyborcy, a nie tylko bawił się w gierki z opozycją i mediami. To naprawdę nie są wielkie wymagania. A jeśli Prezes zna tylko kanalie, przegrywów i krętaczy, to niech wy… pójdzie sobie na jakąś emeryturkę i zostawi to innym.

zaloguj się by móc komentować

Vester @klon 7 kwietnia 2019 21:05
7 kwietnia 2019 23:04

Niejeden również upadł, próbując żonglować kompromisami. Rogaty żeruje na mądralach.

Ja wolę Żyć niż przeżyć. 

zaloguj się by móc komentować

klon @Vester 7 kwietnia 2019 23:04
7 kwietnia 2019 23:14

Takie zadanie Rogatego. Naszym - nie ulegać jego namowom.

Wyborów dokonywać musimy każdego dnia .

Czas głosowań już niedługo. Obyśmy w.zdrowiu dotrwali.

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @klon
7 kwietnia 2019 23:27

Przyznam, że notki kompletnie nie zrozumiałem. Prezes trzyma tych Glińskich, bo są gwarancją, że już się nie podniesiemy? Bardzo to być może, ale to jest dla mnie argument na wycofanie poparcia dla PiS. Do czego przydaje się Ziobro i jego parodia sprawiedliwości, ręcznie sterowane, postępowania, w których grube ryby, gangsterzy, złodzieje i mordercy wychodzą na wolność, a ludzie, których nie stać nawet na adwokata, dostają wieloletnie wyroki i w setkach tysięcy liczone grzywny? Czy dowalił w końcu tym "mordrdercom" ojca? Czy gdyby jednym, czy drugim ministrem został ktoś sensowny, to ziemia pod nami by się rozstąpiła i wpadlibyśmy wprost do piekła?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @SalomonH 7 kwietnia 2019 22:35
8 kwietnia 2019 04:44

> Jeśli pijesz do mnie

Nie piję. Nic osobistego. Szydzę zbiorczo i ogólnie.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @SalomonH 7 kwietnia 2019 22:35
8 kwietnia 2019 04:51

> A jeśli Prezes zna tylko kanalie, przegrywów i krętaczy, to niech wy…
> pójdzie sobie na jakąś emeryturkę i zostawi to innym.

Ale uzupełniając: faktycznie jesteś wyśmienitym przykładem postawy o której piszę, a którą w skrócie można scharakteryzować:

- Co tam panie w poltyce? PiS-dy trzymają się mocno?
- Oj, tak, panie! Je..ć PiS!
- A co w zamian? 
- Toć mówię: je..ć PiS!

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @zkr 7 kwietnia 2019 21:36
8 kwietnia 2019 04:53

Każdy wiek, rok, a nawet dzień dzień jest pełen takich przykładów.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @zkr 7 kwietnia 2019 21:40
8 kwietnia 2019 04:54

Też się boję fantastów. I obojętnie, czy mienią się komunistami, czy Prawdziwą Prawicą™.

 

zaloguj się by móc komentować

SalomonH @przemsa 8 kwietnia 2019 04:51
8 kwietnia 2019 05:25

To ty się trzymasz tego mitycznego PiS, ja jadę po osobach i konkretnie. Nie interesuje mnie prawica, lewica, te pojęcia dawno się zużyły, a do naszej sytuacji nie pasowały nigdy. Nie interesują mnie kanapowi konserwatyści, ani żadne inne ugrupowanie. Tak, jebać PiS, bo ma władzę, której używa niezgodnie z przeznaczeniem. Jak będzie przy władzy ktoś inny i zobaczę to samo, to jebać także ich. Ja tu wciąż widzę posłuszeństwo, ślepe i za wszelką cenę, suwerenowi, którego nie znamy. Kim jest ten suweren? Może wiesz?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @SalomonH 8 kwietnia 2019 05:25
8 kwietnia 2019 06:34

Tak, wiem. Zdążyłem zauważyć, że rzeczywistość interesuje Cię raczej średnio. Wiesz za to, jak powinno być celująco. 

 

zaloguj się by móc komentować


przemsa @SalomonH 8 kwietnia 2019 06:56
8 kwietnia 2019 07:47

Kim jest suweren? Chcesz mnie wciągnąć w jakieś teoretyczne dywagacja nad tym, czym jest w obecnych czasach suweren? Mam zacząć snuć rozważania, kto faktycznie rządzi i czy aby na pewno jest nim ten, kogo rządzącym zwykliśmy nazywać? Nie, dziękuję. Pozostanę jednak przy swoim przyziemnym, prostackim postrzeganiu rzeczywistości w ten sposób, że jednak istnieją pewne niebagatelne różnice między PiS i PO powodujące, że dla komfortu mojego życia ma znacznie, która z tych partii - być może tylko formalnie - rządzi. Taki ze mnie małostkowy dziwak. 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Paris 7 kwietnia 2019 21:01
8 kwietnia 2019 07:51

ale to tylko wyobraźnia i marzenia, i nic poza

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Vester 7 kwietnia 2019 20:29
8 kwietnia 2019 07:54

nie istnieja realnie żadne inne opcje w RP, ktore funkcjonująna na rynku walki o żłób z budżetu, jak nie kretyni to złodzieje lub pospolite głupki, i to nie jest beznadziei manifest lecz diagnoza; zamień moralność na uczynkiu z obszaru konfrontacji z patologią to wtedy będziesz partnerem do debaty,

zaloguj się by móc komentować

qwerty @smieciu 7 kwietnia 2019 20:52
8 kwietnia 2019 07:55

możesz nawet na murach te swoje prawdy wypisywać i tak g... z tego

zaloguj się by móc komentować

przemsa @qwerty 8 kwietnia 2019 07:51
8 kwietnia 2019 07:55

Najlepsze, że niektórzy - wielu - w tym świecie wyobrażeń żyją i jeszcze twierdzą, że to jest właśnie realizm. 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @zkr 7 kwietnia 2019 21:07
8 kwietnia 2019 07:56

to nie ma nic wspólnego z moralnościa lecz jest objawem dążenia do skuteczności, tylko trzeba mieć cele sformułowane oraz wolę do konfrontacji

zaloguj się by móc komentować

qwerty @klon 7 kwietnia 2019 21:12
8 kwietnia 2019 07:57

raczej opowieści o rewolucji, takie bajania dla słuchaczy, może jakis frajer sie nabierze

zaloguj się by móc komentować

qwerty @SalomonH 7 kwietnia 2019 22:35
8 kwietnia 2019 08:00

zostań prezesem i jakie to proste - raj urządzisz w dwie pięciolatki jak mawial Chruszczow, odważ sie choć jedną kanalie wyeliminować z przestrzeni publicznej, potrafisz? jak nie potrafisz to w...

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Vester 7 kwietnia 2019 23:04
8 kwietnia 2019 08:00

to na barygady marsz

zaloguj się by móc komentować

qwerty @SalomonH 7 kwietnia 2019 23:27
8 kwietnia 2019 08:03

opowiedz jak ta sprawiedliwość w RP wygląda i jak funkcjonuje ten aparat oraz jakie możliwosci ma MinSpr, i zdefiniuj co to ta 'sprawiedliwość', idź ze dwa razy do sądu/prokuratury/abw/cbś/cba/... zobacz to od środka i od zewnątrz i kandyduj na Ministra, poczytaj te tysiące paragrafow i rozporządzeń i ogłoś Manifest

zaloguj się by móc komentować

qwerty @przemsa 8 kwietnia 2019 07:55
8 kwietnia 2019 08:04

dopóki komornik w drzwiach nie stanie a u władzy ulubiona opcja, wtedy: za co panie, za co?

zaloguj się by móc komentować

zkr @qwerty 8 kwietnia 2019 07:56
8 kwietnia 2019 09:08

Powinienem byl moze w odpowiedzi uzyc pojecia "narzedzie nawigacji".

Co do moralnosci. W sumie, gdyby sie nad tym zastanowic...

Z moich obserwacji wynika, ze podzial miedzy wyborcami PiS a PO wynika tez z wyznawanego systemu wartosci.

Zaryzykuje twierdzenie, ze wiekszosc wyborcow PiS (zaznaczam, pisze o wyborcach a nie o politykach) odrzuca lewacki liberalizm.

Brak zgody na propagowanie swiatopogladu jaki wyznaje duza (a moze nie "duza" a najbardziej halasliwa) czesc opozycji moze byc chyba rozwazane w kategorii wyboru moralnego ?

P.S. Jesli chodzi o politykow PiSu to w tej kwestii nie jest chyba az tak zle. Ktos tu kiedys wrzucil link do wywiadu jakiego udzielila pani Barbara Nowak stacjom tvn i tvn24, pozwole sobie zamiescic go jeszcze raz:

https://www.youtube.com/watch?v=jpYcXn0rU_w&feature=youtu.be

zaloguj się by móc komentować

przemsa @zkr 8 kwietnia 2019 09:08
8 kwietnia 2019 09:11

Jedną z najbardziej irytujących "mądrości" jest ta mówiąca, że wszyscy ci politycy, panie, to są po jednych piniądzach! Same ku... i złodzieje, panie!

To taka uwaga na marginesie :)

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @qwerty 8 kwietnia 2019 07:51
8 kwietnia 2019 22:14

Nie Qwerty...

... to real... tak staram sie zyc na ile moge i potrafie... tak zyli moi dziadkowie,  moi rodzice... do dzis znam jeszcze wielu, ktorzy tak zyli... i sie dalo,  i dzis tez sie da... i do tego bedziemy MUSIELI wrocic  !!!

zaloguj się by móc komentować

zkr @Paris 7 kwietnia 2019 21:01
8 kwietnia 2019 23:49

10 przykazan jest jednak blizsze wyborcom PiSu niz ludziom glosujacym na opozycje

gdy opozycja wygra pozostanie Pani emigracja wewnetrzna

zaloguj się by móc komentować

Paris @zkr 8 kwietnia 2019 23:49
9 kwietnia 2019 00:00

Juz od dawna na niej jestem... naprawde,  da sie zyc.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować